MAFSAD

Survey Anket

Sitemizi Nasıl Buldunuz ?

Sonuçlar
GENÇLERLE DOĞA ÜZERİNE…

 
GENÇLERLE DOĞA ÜZERİNE…
Dışişleri Bakanlığı AB Başkanlığınca finanse edilen Yerel STK’lar Hibe Programı kapsamında derneğimiz tarafından yürütülen, “Come and Join Us/Gel Katıl Bize” adlı AB Projesi çerçevesinde okullarda yapılan doğa eğitimlerinin sonuna gelindi. 
“Keyifli Bir Sunum Oldu”
Proje kapsamında Hacı Ahmet Akıncı Anadolu Lisesinde 90 öğrenciye doğayla uyumlu yaşamanın püf noktaları anlatıldı. Doğa Uzmanı Ali Ekber Korkut tarafından gerçekleştirilen sunum-söyleşide öğrenciler doğayla ilgili merak ettiklerini sorarak, interaktif ve keyifli bir etkinlik olmasına katkıda bulundular.
“Bu Tür Etkinlikleri Önemsiyoruz”
Okul Rehber öğretmeni Erkan Evegü etkinlikle ilgili; bu tür faaliyetleri önemsediklerini, doğaya saygı ve bilinçli tüketim konularının özellikle günümüzde hassasiyet gerektiren konular olduğunu belirterek öğrencilerinin de memnuniyetle bu tür etkinliklere katılım gösterdiğini belirtti.  Erkan Evegü, MAFSAD’a,  Ali Ekber Korkut’a ve bu etkinliğin okullarında gerçekleşmesi için emeği geçen herkese teşekkür etti. 
“Doğayla Baş Başa Kalmalı”
Doğa Uzmanı Ali Ekber Korkut etkinliğin öğrenciler tarafından ilgiyle dinlendiğini. Gençlerin doğayla baş başa kalmaları, doğanın dilini öğrenmeleri, doğa yürüyüşleri, doğa kampları ve çeşitli doğa aktivitelerinin içinde olmaları gerektiğini belirterek ancak bu sayede sağlıklı bireyler olunabileceğini ve bu şekilde sağlıklı bir toplumun temelini atabileceklerini belirtti. 
‘Amacımız doğayla uyumlu yaşam ve çevreye saygı konularında farkındalık oluşturmak’
MAFSAD Proje Etkinlik Koordinatörü Barış Yıldız; “Mart ayı içerisinde başladığımız doğa eğitimlerinde toplam 1.026 öğrenciye ulaştık. Sunumlarımızın sonuncusunu Hacı Ahmet Akıncı Anadolu Lisesinde gerçekleştirdik. Amacımız doğayla uyumlu yaşam ve çevreye saygı konularında farkındalık oluşturmaktı. Dışişleri Bakanlığı Avrupa Birliği Başkanlığına, Proje kapsamında ziyaret ettiğimiz okullarımızın idareci ve öğretmenlerine, yarının büyükleri öğrenci kardeşlerimize ve bu projemizin hayata geçmesini sağlayan MAFSAD yönetimine teşekkürlerimi sunarım” dedi.