MAFSAD

Survey Anket

Sitemizi Nasıl Buldunuz ?

Sonuçlar
FOTOKAMPLA İLGİLİ AYRINTILAR...

6.Uluslararası Malatya Fotokamp Başlıyooooor
 
Herkese merhaba.
Değerli dostlar, geçtiğimiz ay Fotokampla ilgili önbilgilendirme yapmıştık. Ayrıntıları netleştirdik. Sizlerle paylaşıyoruz:
Fotokampı yine Arapgir Kayaarası Kanyonunda 26-29 Ağustos 2021 tarihlerinde gerçekleştireceğiz.
Arapgir Belediyemiz ile ortak yürüttüğümüz Fotokamp sayesinde fotoğraf tutkunlarını bir araya getirerek, onların tanışmalarını ve bilgi alışverişinde bulunmalarını istiyoruz. Fotoğrafın bazı tematik alanlarına yönelik fotoğraflar üretmenin yanında, Yukarı Fırat Havzasında bulunan Arapgir, Arguvan, Kemaliye, Ağın, Keban ve Divriği ilçelerimizin tarihi ve doğal güzelliklerine yönelik fotoğraflar da üretmenin derdinde olacağız.
Bu yıl Fotokampta Ahu AKBAŞ, Aramis KALAY, Baytekin KARA, Dilek UYAR, Faruk AKBAŞ, Levent GÖKSOY, Reha BİLİR, Seçkin YILMAZ, Selami TÜRK, Yusuf ASLAN ve Yusuf DARIYERLİ gibi değerli hocalarımız konuğumuz olacak ve birbirinden kıymetli atölyeler gerçekleştirecekler. 2018-2019 yıllarında olduğu gibi bu yıl da ENFOD (Engelsiz Fotoğraf Derneği) Engelsiz Fotoğraf Atölyesiyle Fotokampa ve engelli çocuklarımıza katkı sunacak. Ayrıca Yönetim Kurulu üyemiz Bayram AYHAN Gençlerle Mobil Fotoğrafçılık Atölyesi gerçekleştirecek. Tüm bunlarla birlikte Fotokampta daha birçok keyifli etkinlik bizleri bekliyor olacak.
Kıymetli fotoğraf hocalarımızın, MAFSAD üyelerimizin, fotoğrafçı dostlarımızın, fotoğraf kurumlarının ve tüm paydaşlarımızın destek ve katılımlarıyla fotoğraf atölyeleri, fotoğraf eğitimleri, portfolyo değerlendirmeleri, fotoğraf sergileri, fotoğraf gezileri, engelsiz fotoğraf atölyesi, ateşbaşı fotoğraf sohbetleri, kanyon yürüyüşleri, çeşitli sanatsal-sportif faaliyetler ve konser (mahalli sanatçılar-Ulusal düzeyde tanınmış popüler bir sanatçı) gibi aktiviteler gerçekleştireceğiz.
Geçmiş yıllardan farklı olarak bu yıl Fotokampı ücretli olarak düzenleyeceğimizi daha önce belirtmiştik. Bu yıl “Fotokamp Hizmetleri Ücreti” ve “Atölye Katılım Ücreti” olmak üzere iki ayrı ücret söz konusu olacak. Sadece Fotokampa katılıp fotokamp alanındaki hizmetlerden faydalanmak isteyenler 100,00 TL “Fotokamp Hizmetleri Ücreti” ödeyecekler. Bununla birlikte Fotokamp kapsamında usta fotoğrafçıların öncülüğünde gerçekleştireceğimiz Atölyelere de katılmak isteyenler ayrıca 100,00 TL de “Atölye Katılım Ücreti” ödeyecekler. 12 yaşından küçük çocuklarımızdan “Fotokamp Hizmetleri Ücreti” alınmayacaktır.
 
Fotokampa ve Atölyelere katılmak isteyenler öncelikli olarak Google formlar üzerinden oluşturduğumuz “Fotokamp Katılım Formu”nu dolduracaklardır. Bu formun linkine, 5 Ağustos 2021 tarihinden itibaren web sitemizden ve sosyal medya hesaplarımızdan (facebook: MAFSAD, twitter: mafsad44, instagram: mafsad44) ulaşılabilir. Fotokamp Katılım Formunu dolduran katılımcı adayları, ücretlerini Arapgir Belediyemizin şirketi olan Arte Yapı Mimarlık Limited Şirketinin Ziraat Bankası Arapgir Şubesinde bulunan IBAN TR53 0001 0003 2571 3194 6450 04 nolu hesabına yatırabilirler (Banka hesabına para yatırıp kayıt yaptıran katılımcıların, kayıt masasında dekontlarını ibraz etmelerini rica ediyoruz). Banka hesabına para yatırmak isteyen katılımcılar, yatırdıkları ücreti “Fotokamp Hizmetleri Ücreti” ve/veya “…………………………………… Atölyesi Katılım Ücreti” şeklinde belirtmelidirler. Faruk Akbaş bu yıl Fotokampımızın konuklarından biri olacak. Diyelim ki Faruk Akbaş hocamızın atölyesine katılmak isteyen bir katılımcı, ücret yatırdığı zaman, kendi ismini özellikle yazarak, “Faruk Akbaş Mekan ve İnsan Atölyesi Katılım Ücreti” şeklinde belirtmelidir. Bu sayede hangi hocamızın atölyesini talep ettiğini de belirtmiş olacağı için, ilgili hocamızın kontenjanını bu şekilde kontrol etmiş olacağız. Atölye kontenjanları kısıtlı olduğu için ücret yatırma tarih ve saatine göre katılımcıların yeri kesinlik kazanacaktır. Faruk Akbaş hocamızın 12 kişilik kontenjanı için belirtilen IBAN hesabına ücret yatıran ilk 12 kişi o atölyenin katılımcıları olarak kesinlik kazanacaktır. Bütün atölyelerin katılımcı listeleri, banka üzerinden yapılan ödemeler doğrultusunda oluşturulacaktır. Katılımcı kontenjanı dolan atölyeler için web sitemizde ve sosyal medya hesaplarımızda gerekli duyurular yapılacaktır.
Elden veya kredi kartı ile ödeme yapmak isteyenler için kayıt kabul masasında tahsilat makbuzu veya POS cihazıyla ödeme imkanı sağlanacak. Fakat bu durumda atölyelere kayıtlar dolmuş olabilir. Atölye katılımcılarının ücret konusunu daha önceden çözmelerini ve banka üzerinden ödeme yaparak kayıtlarını kesinleştirmelerini öneriyoruz.
 
Notlar:
1. Fotokamp katılım formuna ulaşmak için tıklayınız.


 
2. Atölyelerle ilgili ayrıntılar 5 Ağustos 2021 tarihinde web sitemizden ve sosyal medya hesaplarımızdan (facebook: MAFSAD, twitter: mafsad44, instagram: mafsad44) paylaşılacaktır.
3. Fotokamp alanının girişi bariyerlerle kapatılacak ve girişler kayıt kabul noktasından sağlanacaktır.
4. Fotokamp alanında yeterince WC-lavabo olacaktır.
5. Ücret ödeyip kayıt yaptıran her katılımcıya “Fotokamp Bilekliği” verilecektir. Katılımcılar yemeklerini bu bileklikleri göstererek, yemek dağıtım saatlerinde, ücretsiz olarak yemek dağıtım standından alabileceklerdir. Bileklikler sürekli olarak katılımcının bileğinde olacak. Ayrıca ücretli kamp alanına giriş çıkışlarda bileklikler görevlilere gösterilecektir.
6. 26 Ağustos 2021 tarihinden önce Fotokamp alanında çadır kurmuş kişilerin, 26 Ağustos 2021 tarihi itibariyle ücret ödeyip kayıt yaptırarak Fotokamp alanını kullanabilmesi sağlanacaktır. Bu durumda olup da ücret ödemek istemeyenler için Fotokamp alanının dışında bir yer belirlenip, bu kişilerin, bu alanlarda ücretsiz çadır kurmaları sağlanacaktır.
7. Fotokampta gece 23.59’dan sonra müzik aleti çalmak, türkü söylemek ve yüksek sesle konuşup kamp katılımcılarını rahatsız etmek yasaktır. Bu konuda geçmiş yıllarda şikayet geldiği için, bu yıl kırmızı çizgimiz olarak “Gürültü Kirliliği”ni belirledik. Bu hususlar kayıt formunda özellikle vurgulanacak ve katılımcılar bu koşulları kabul ettiklerini taahhüt ederek kampa katılacaklardır. Bu kurala uymayanlar önce uyarılacak, kural ihlali devam ederse kampla ilişkisi kesilecektir. Bu konuda özel güvenlik ve emniyet birimleri gerekli tedbiri alacaklardır.
8. Her yıl olduğu gibi bu yıl da Fotokamp alanında emniyet ekipleri ve özel güvenlik çalışanları katılımcıların güvenliğini sağlamak üzere görevlendirileceklerdir.
9. “Kamp Hizmetleri Ücreti” adıyla talep edilen ücretlerle; 3 öğün yemek, yemek için kullanılacak kullan-at tabak-kaşık-çatal vb malzemeler, özel güvenlik hizmeti, Arapgir Merkez ile Fotokamp arasındaki ulaşım, sanatsal-sportif faaliyetlere katılım (ücretli olarak belirlenen fotoğraf atölyeleri hariç), tişört, şapka, bez çanta, katılım belgesi-yaka kartı-fotokamp bilekliği gibi tanıtım ürünleri, WC-lavabo hizmeti, su hizmeti, çöplerin alınması, kamp alanının ilaçlanması, telefon-tablet gibi cihazların şarj edilmesi için istasyon ve personel sağlanması gibi hizmetler sağlanacaktır.
10. Fotokamp toplam 4 gün sürecektir. Fotokampta daha az kalacaklar için fiyat değişmeyecektir.
11. Fotokamp alanında alkollü içecek tüketilmesi yasaktır.
12. Her yıl olduğu gibi bu yıl da “Çocuk Sanat Atölyesi” kampta çocuklarımıza ücretsiz hizmet verecektir.
13. Gün içerisinde kamp alanında fotoğraf sunumları, ateşbaşı fotoğraf sohbetleri, fotoğraf değerlendirmeleri yapılacak. Bu etkinlikler ücretsiz olacaktır.
14. 13-20 yaş arasındaki gençler, Yönetim Kurulu üyemiz Bayram AYHAN tarafından gerçekleştirecek olan “Gençlerle Mobil Fotoğrafçılık Atölyesi”ne ücretsiz olarak katılabileceklerdir.
15. 27-28 Ağustos 2021 tarihlerinde yapılacak, Ulusal ve mahalli sanatçıların katılacağı konserlere katılım ücretsiz olacaktır.
16. Arapgir Merkezden Fotokamp alanına ulaşım Arapgir Belediyemiz tarafından ücretsiz olarak sağlanacaktır. Günün belirli saatlerinde ve belirlenen noktalardan minibüsler gerekli ulaşımı sağlayacaktır. Minibüslerin hareket saatleri ve durakları Fotokamp tarihinden önce sosyal medya hesaplarımızdan ve web sitemizden paylaşılacaktır.
17. Fotokamp alanında Arapgir Belediyemiz tarafından stant açılacak. Bu stantta coğrafi işaret belgeli “Mor Reyhan” ve reyhana ait katma değerli ürünlerin, Arapgir Köhnü Üzümü, kayısı ve kayısı ürünlerinin satışı yapılacaktır.
18. Fotokamp alanında çay, sigara, gazlı içecekler, su, çerez, lastik ayakkabı, odun, mangal, şiş, ızgara gibi belirli ihtiyaçlarınızı karşılamak üzere “Fotokamp Büfe” ücretli olarak sizlere hizmet verecektir.

FOTOKAMP İLETİŞİM
MAFSAD Kurumsal : 0 546 212 4144
Hasan DAYANKAÇ-Halkla İlişkiler ve İletişim Koordinatörü: 0 536 054 8244
Yılmaz KONUK-Fotokamp Genel Koordinatörü: 0 505 759 5213
İnan ORHAN-MAFSAD Yönetim Kurulu Başkanı-0 555 685 4849

#fotokamp