MAFSAD

Survey Anket

Sitemizi Nasıl Buldunuz ?

Sonuçlar
FOTOKAMP ATÖLYELERİNE İLİŞKİN AYRINTILAR

ATÖLYELERİMİZ


6.Uluslararası Malatya Fotokamp kapsamında birçok atölye gerçekleştiriyoruz. Atölyelere ve atölyelere liderlik edecek fotoğraf hocalarımıza ait bilgileri aşağıda paylaşıyoruz.
Bölgenin insanına, doğasına ve kültürüne ait güzellikleri fotoğraflamak ve usta fotoğrafçılardan ilhan almak için sizleri de  Fotokampa bekliyoruz.
Not: Atölyelerimiz ücretlidir (100 TL). Sadece Faruk AKBAŞ atölyesi 28 Ağustos 2021 C.tesi günü, tüm gün olarak gerçekleştirilecek. Diğer atölyeler 27-28 Ağustos 2021 tarihlerinde 2 gün olarak düzenlenecektir.


 

AHU AKBAŞ’LA DOĞA FOTOĞRAFÇILIĞI ATÖLYESİ

“Ahu AKBAŞ’la Doğa Fotoğrafçılığı Atölyesi” kapsamında,  27 Ağustos 2021’de Sivas’ın Divriği ilçesinde 28 Ağustos 2021’de Arapgir’de doğanın peşinde olacağız.
Bize katılmak isteyenleri bekliyoruz.
Atölyemizde katılımcılara eşlik edecek hocamız Ahu AKBAŞ. Peki kimdir Ahu AKBAŞ. Biraz tanıyalım:

AHU AKBAŞ
Uzak ülkelerin zor alanlarında çektiği insan fotoğrafları çeşitli sergi ve gösterilerde ilgi görmüş, seyahat dergilerinde yayınlanmıştır. Bakanlık kalkınma ajanslarında gezi ve belgesel, tanıtım filmlerinde kameramanlık ve görsel yönetmenlik yapan Akbaş’ın Arapgir ile Giysiler Kültürler ve Kadınlar isimli yayınlanmış iki kitabı bulunmakta.
 
 


 
ARAMİS KALAY’LA FOTOĞRAFTA IŞIK VE ANLAM ARAYIŞI ATÖLYESİ

Aramis KALAY’la Fotoğrafta Işık Ve Anlam Arayışı Atölyesi kapsamında 27 Ağustos 2021 tarihinde Sivas’ın Divriği ilçesinde, 28 Ağustos 2021 tarihinde de Elazığ’ın Keban ilçesinde ışığın peşinde olacağız.
 
Bize katılın, katılımınızı önemsiyoruz.
Atölyemize eşlik edecek Hocamız Aramis KALAY’ı biraz tanıyalım:
 
ARAMİS KALAY
İSTANBUL 01/05/1953 doğumlu.
Ortaokul yıllarında fotoğraf çekmeye başladı. 
Marmara üniversitesi Fransızca Öğretmenliği bölümünden terk.
1982 yılında fotoğraf sanatı ile ilgilenmeye başladı.
1987/İlk sergisini Paris/ Fransa'da "Gölgeler" konulu Siyah Beyaz çalışmaları ile açtı.
Bu sergideki 21 eseri Fransa Ulusal Kitaplık)Bibliotheque National de France) fotoğraf koleksiyonu için satın alındı.
Aix en Provence şehrinde düzenlenen Akdeniz ülkeleri Fotoğraf Festivaline davet edildi.
Fransa Ulusal Kitaplık Koleksiyonunda bulunan bir eseri Paris Grafik Sanatlar Bienalinde "Ustalardan Eller'konulu sergi için koleksiyonundan seçilen 23 fotoğraftan biri oldu.
Bugüne kadar Paris/Fransa , İstanbul, Ankara, Bursa, Adana, Zonguldak, Antalya, SPOKEN/ABD(2020) gibi şehirlerde 
"Gölgeler" "Sahne Sanatları" "Aleni Mahrem/Dudaklar" "Streetwise İstanbul" konulu 13 sergi projesi gerçekleştirdi.
14. kişisel sergisi "Streetwise İstanbul" ABD'li yazar Meghan Nuttall Sayres'in metinleri eşliğinde ortak proje olarak ABD KUZEY CAROLİNA CHAPEL HİLL ŞEHRİNDE "Sancar Türk kültür ve Toplulukl merkezi nde 19/6/2021 de açıldı. Sergi 22/8/2021 tarihine kadar açık kalacak.
Aramis Kalay'ın biyografisi, fotoğrafları ve fotoğraf sanatı hakkında düşünceleri cesitl araştırma ve inceleme yayınlarında yer aldı.( Kaya Özsezgin Türk Plastik Sanatçıları Ansiklopedik Sözlük,Engin Özendes Türk Fotoğraf Sanatında Modern ve Çağdaş yaklaşımlar, İstanbul'un 100 fotoğrafçısı, Günümüz Türk Fotoğraf Sanatı... gibi)
Kalay fotoğraf konusunda düşüncelerini yayinlamakta, fotoğraf yarışmalarında seçici kurul üyeliği yapnakta, ürün,mekan, çeşitli kitap projelerine fotoğrafları ile katkı sunmakta,  gerek guruplara gerekse birebir fotoğraf atölyeleri ile fotoğraf dersleri vermektedir.
Fikrinin fotoğrafını yapmak derdinde olan Aramis Kalay "ışığa anlam yükleme" kaygısını sürdürmektedir...
 BAYTEKİN KARA İLE DOKU-DETAY ATÖLYESİ

“Baytekin KARA ile Doku-Detay Atölyesi” kapsamında iki gün boyunca doku ve detay fotoğraflarının peşinde olacağız. Aynı zamanda  27 Ağustos 2021’de Erzincan’ın Kemaliye, 28 Ağustos 2021’de de Elazığ’ın Ağın ilçelerinin güzelliklerini fotoğraflayacağız.
Sizleri de bekliyoruz.
Atölyemize, Baytekin KARA eşlik edecek. Peki kimdir Baytekin KARA. Biraz tanıyalım:

BAYTEKİN KARA
Kültür ve sanat alanı, sosyal faaliyetler ve politika ile sıcak ilişkiler içinde oldu.
1978 den bu yana Fotoğrafla amatör olarak ilgileniyor.
Çeşitli sergilerde, gösterilerde, kitaplarda, dergi ve gazetelerde fotoğrafları yer aldı.
Ödülleri oldu. Kültür ve Sanat yazıları yayınlandı. Fotoğraf editörlüğü ve küratörlük yaptı.
Fotoğraf alanının örgütlenmesi çalışmalarına aktif olarak katıldı.
2 dönem İşçi Kültür Derneği Kartal Şubesi Yönetim Kurulu üyeliği, Başkanlığı,
5 dönem İFSAK İstanbul Fotoğraf ve Sinema Amatörleri Derneği Yönetim Kurulu üyeliği, Başkan Yardımcılığı.
ANAFOD kurucu Başkanlığı yaptı.
Halen İFSAK ve  ANAFOD üyesi olarak çalışmalarını sürdürüyor.
 DİLEK UYAR’LA 5N 1K FOTOĞRAF ATÖLYESİ

“Dilek UYAR’la 5N 1K Fotoğraf Atölyesi” kapsamında . 5N 1K’nın fotoğrafta hayat buluşu ve bunun önemini konuşacağız.  27 Ağustos 2021’de Arapgir’in ve 28 Ağustos 2021 tarihinde de Kemaliye’nin doğasını, insanını ve kültürünü   fotoğraflayacağız.

Dilek Uyar kimdir? Tanıyalım:
F. Dilek Uyar 1976 yılında Çanakkale'de doğdu. İlk ve orta öğrenimini bu şehirde tamamladıktan sonra Ankara Gazi Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ne girdi. Mezun olduğunda aynı üniversitede İş ve Sosyal Güvenlik Hukuku alanında yüksek lisans eğitimine başladı. Halen Ankara'da bir şirkette avukatlık yapmaktadır. 2 çocuğu var. 
 
5 yıldır zamanının çoğunu fotoğrafçılıkla geçiriyor. Seyahat, sokak ve belgesel fotoğrafları çekmeyi seviyor. Fotoğraflarıyla şehirlerin yanı sıra seyahatleri sırasında tanıştığı insanların hikayelerini anlatmayı seviyor. 4 yıldır sosyal sorumluluk projeleri üzerinde çalışıyor ve sosyal açıdan önemli konuları fotoğraflamaya çalışıyor.

Türkiye'den bir kadın fotoğrafçı, avukat ve anne olarak Üniversitelerde, Fotoğraf Derneklerinde birçok konuşma yaptı ve Tedx Konuşmacısı olarak kadın olmanın ve değişime evet demenin önemine değindi. Aynı zamanda toplumsal farkındalık projelerinde yer almaktadır.

En büyük amacı hikayeleriyle toplumsal farkındalığı ve bilinirliği artırmak ve ülkesindeki genç kadınlara ilham vermeye devam etmektir.
 
Birçok uluslararası ve ulusal sergiye katıldı, 200'ün üzerinde ödül kazandı. Halen National Geographic YS ve National Geographic Türkiye'ye katkıda bulunan fotoğrafçıdır.
 
 


FARUK AKBAŞ’LA “MEKAN VE İNSAN” FOTOĞRAF ATÖLYESİ

Faruk Akbaş’la “Mekan ve İnsan” Fotoğraf Atölyesi kapsamında 28 Ağustos 2021 tarihinde, Arapgir kırsalında bir köyde mekan ve insan fotoğraflarının peşine düşüyoruz.
 
Kompozisyonda mekân bilgileri, derinlik duygusunun yaratılması; değişkenler (ISO, diyafram, çekim hızı) arasındaki bağlantıya değinerek yaratıcı fotoğraflar çekmek isteyenler bize katılabilir.
 
Atölyemize Faruk AKBAŞ hocamız eşlik edecek.  Faruk AKBAŞ’ı tanıyalım:
 
FARUK AKBAŞ
Ülkemizin gezi ve belgesel fotoğrafçılarından Faruk Akbaş, dünyanın birçok ülkesinde 35 yıldır çekimler yapıyor. Fotoğrafta Pratik Kompozisyon, Fotoğraf Cepte, Gezi Fotoğrafçılığı, Türkiye Fotoğraf Rehberi, Dijital Dünyada Fotoğraf, Fotoğraf Teknik Okumaları yayımlanan kitaplarından bazıları olan Akbaş,1995’ten bu yana Fotoğraf Dergisi’nin yazarı.
Fujifilm marka elçileri arasına seçilen Faruk Akbaş’ın fotoğrafları National Geographic, Daily Telegraph’ta yayınlandı; Skylife ve Yolculuk Dergisi’nde röportaj fotoğrafçılığı yaptı. İstanbul’da Fotoğrafevi’ni, Kayaköy’de Sanat Kampı’nı kurdu. Asya ve Afrika ülkelerine Türkiye’den karayoluyla (Sarı Otobüs) fotoğraf yolculukları düzenledi. Uzaklara Yolculuk, Işığın İzinde, Anadolu’nun Özgün Giysileri, Babadağ’ın Gördükleri TRT ve İz TV’ye yaptığı filmler arasında. 
 
 


LEVENT GÖKSOY’LA KUŞ FOTOĞRAFÇILIĞI ATÖLYESİ

“Levent Göksoy’la Kuş Fotoğrafçılığı Atölyesi”  kapsamında 2 gün boyunca kuş fotoğrafçılığına ilişkin çok şey konuşacağız. Kuş fotoğrafçılığına merakı olan herkesi atölyemize bekliyoruz.
Not: Atölyeye katılmak isteyen kişiler varsa veya temin edebilirlerse  dürbün, teleskop gibi yardımcı ekipmanlar getirebilirler. Ayrıca en uzak odaklı lenslerin getirilmesini tavsiye ediyoruz.
 
Levent GÖKSOY kimdir? Tanıyalım:
 
LEVENT GÖKSOY
1968 Malatya’da doğdum.
İlk, orta, lise ve üniversite öğrenimimi Malatya’da tamamladım.
26 yıl özel sağlık sektöründe Türkiye’nin bir çok ilinde çalıştıktan sonra mart 2020 tarihinde hayatımın geri kalanını kendime ve kuşlara ayırmak için çalışma hayatımı sonlandırdım.
2016 yılından beri Adana’da ikamet ediyorum.
Çocukluğumda başlayan fotoğraf ilgim her geçen yıl bana daha da ilginç ve zevkli gelmeye başlamıştı, o yıllarda sokak ve portre fotoğrafları çekerken 2003 yılında kuş gözlemcisi bir arkadaşım sayesinde kuşların fotoğraflarını çekebilmek ilgimin tamamen kuşlara yönelmesine sebep oldu.
2013 yılında Malatya’da ve İstanbul’da iki ayrı kuş fotoğrafları sergisi açtım.
Şimdilerde ise tüm zamanımı, kuşların göç yolları, üreme alanları ve beslenme alışkanlıklarını araştırmak, aynı zamanda da onların her halini fotoğraflamaya ayırıyorum.
 REHA BİLİR’LE GEZEN BİLİR FOTOĞRAF ATÖLYESİ

“Reha Bilir’le Gezen Bilir Fotoğraf Atölyesi” kapsamında gezi fotoğrafçılığını konuşacağız, bol bol fotoğraf çekeceğiz.
27 Ağustos 2021 tarihinde Kemaliye’de, 28 Ağustos 2021 tarihinde de Arguvan’da olacağız.  Gezi fotoğrafçılığının ön hazırlığını, donanım seçimini, çekim koşullarını ve tüm püf noktalarını gelin birlikte konuşalım.

Atölyemize Reha BİLİR hocamız eşlik edecek.  Gelin Reha BİLİR’i tanıyalım:
 
 Reha BİLİR
Hon. SSS, AFIAP, ESFIAP, Hon.FSAP, Hon. IVAF, Hon. FBPS, Hon. FBSPA, HoN. FICS, Hon. FPI, Hon. EFMPA, Hon. NAP, Hon. FSWAN,  Hon. GİFSAD, GPA.PESGSPC, Hon. SİVSAD, Hon. SUPC, Hon. SuretiAlem, Hon. FOCUS, Hon. Altın Oran, Hon. FOKUS, Hon. EUSPA, Hon. SİFAD,
Hon. EIUSF Hon. AvTvISO, Hon. İZFAK
 
 Beyşehir’de doğan Reha Bilir, İstanbul Üniversitesi Eczacılık Fakültesi mezunu olup, serbest eczacı olarak çalışmaktadır.
 Türkiye’nin en saygın fotoğraf ödüllerinden olan Şinasi Barutçu Kupasını 2008 yılında, Sami Güner Kupasını ise 2009 yılında kazandı. Yurt içi ve yurt dışında fotoğraf dergilerinde söyleşileri yayınlandı. Türkiye, Endonezya, Çin, İtalya, Benin, Lüksemburg, Kanada, Umman, Belçika, Lüksemburg, Tunus, Finlandiya, İtalya, Romanya, Kıbrıs, Sri Lanka, Hindistan, Kazakistan’da fotoğraf eğitim seminerleri verdi. Çok sayıda ülkede fotoğrafları sergilendi.
 “Dijital Kareler” adını verdiği sergisi ile Güler Ertan tarafından 2005 yılında hazırlanan “Türk Fotoğrafında 1960 Sonrası” isimli yayında fotoğraf üzerinde bilgisayar ortamında düzenlemeler yapan ilk Türk fotoğrafçılar arasında gösterildi.
 250’den fazla ulusal, 90’dan fazla uluslararası fotoğraf yarışmasında jüri üyesi olarak görev yapmıştır.
 Konya’da faaliyet gösteren Sille Sanat Sarayı isimli sanat topluluğunun kurucusu ve yöneticisidir.
 2014 yılında Uluslararası Fotoğraf Sanatı Federasyonu - FIAP tarafından uluslararası alandaki fotoğraf çalışmalarından dolayı ESFIAP (FIAP Başarılı Hizmet Ödülü) ile ödüllendirildi. Türkiye’de birçok derneğin ve Amerika, Bangladeş, Hindistan, Malezya gibi birçok ülkede 20’den fazla fotoğraf topluluğunun ve federasyonunun onursal üyesidir.
 2012 – 2016 yılları arasında Global Photographers Unıon – GPU fotoğraf topluluğunun yönetim kurulu üyesi olarak görev yapmıştır.
2018 Yılında Türkiye Eczacılar Birliği tarafından “Mesleğe Değer Katan Eczacı Ödülü” Reha Bilir’e verilmiştir.
 Uluslararası Fotoğraf Sanatı Federasyonu – FIAP tarafından düzenlenen 2012 yılı 7. Dünya Kupası yarışmasına jüri üyesi olarak dünyadan davet edilen üç fotoğrafçı arasında yer almıştır. Reha Bilir, FIAP tarafından Dünya Kupasına jüri üyesi olarak davet edilen ilk ve tek Türk fotoğraf sanatçısıdır.
 FIAP Fotoğraf Akademisinin medya koordinatörü ve FIAP’ın Türkiye’de Konya’da bulunan sergi salonunun yöneticisidir.
 SEÇKİN YILMAZ’LA FOTORÖPORTAJ: BAĞBOZUMU ATÖLYESİ

“Seçkin Yılmaz’la Fotoröportaj: Bağbozumu Atölyesi”  kapsamında 27 Ağustos 2021’de  Arapgir’de bağbozumunu ve  pekmez yapımını fotoğraflayacağız. 28 Ağustos 2021’de de Kemaliye’deyiz. Hem bağbozumunu hem de insana dair şeyleri fotoğraflayacağız.

Peki Seçkin YILMAZ kimdir? Tanıyalım:
 
SEÇKİN YILMAZ
 Fotoğrafçı Seçkin Yılmaz, İstanbul’da yaşıyor ve çalışıyor. Kültürel izler, yabancılaşma ve insan haklarına dair konulara odaklanıyor. Sosyal-belgesel projeler üretiyor. 1966 yılında Adapazarı’nda doğdu. Endüstri mühendisliği okudu (İTÜ) ve mühendislik kariyerine devam ederken 90’lı yılların sonlarında fotoğrafla ilgilenmeye başladı. Uzun yıllar yaşadığı Adana’da, Anadolu Ajansı’nda (2006-2012) yurt muhabiri olarak çalıştı. Halen turizm haberleri de yapmaya devam ediyor. Işık Suya Dokunduğunda (2006), Karşı Kıyı Abhazya (2014), Büyük Çerkes Sürgünü (2014) kişisel sergilerini açtı. Kırsal Düşü sergisi Fotoistanbul(2016)'da sergilendi.   TRT için Bossert: Karatepe'nin İzinde (2006) adlı belgesel filmin kamera arkası fotoğraflarını çekti ve sergiledi. Katıldığı çok sayıdaki karma sergilerin arasında Vakıflı-Barışa Çağrı (2004), Fotoğrafçıların Gözüyle Sinema Sanatçıları (2007), Sinemadan Yüzler (2008) sayılabilir. Anadolu Ajansı ile İçimizden (2008), Artı 60 (2009), Beyaz Bir Masal (2010) ve Her dem Sultan (2010) gibi sosyal-kültürel sorumluluk projelerinin kitap ve fotoğraf sergisi çalışmalarını gerçekleştirdi. 
 
Kırsal Düşü (Rustic Delusions) kitabı 2016 'da yayınlanmıştır.
 SELAMİ TÜRK’LE PHOTOSHOP ATÖLYESİ

 “Selami Türk’le Photoshop Atölyesi”  kapsamında iki gün boyunca Sivas’ın Divriği ve Elazığ’ın Ağın ilçelerinde insana, mimariye ve doğaya ait  fotoğraflar çekip, temel photoshop uygulamalarına göz atacağız.
 
Atölyemize eşlik edecek Selami TÜRK hocamızı tanıyalım:
 
Selami TÜRK
 12 Şubat 1965 Kahramanmaraş Göksun doğumluyum.
İlk fotoğraf derslerimi 1981 yıllında Adana’da, Mehmet BALTACI’dan  aldım.
1986 yılında bir grup arkadaşım ile İçel Fotoğraf Amatörleri Derneğini (İFAD) kurma çalışmalarımız başladı.  06 Nisan 1987 tarihinde İFAD kurucu üyesi oldum (daha sonra İçel Adı Mersin olunca İFAD adı MFD (Mersin Fotoğraf Derneği oldu).
Kuruluşundan bu güne 25 yıldır MFD yönetim kurulularında görev aldım. Bu süre içinde 2 yıl yönetim kurulu başkanlığı yaptım.
Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonunun kuruluş aşamalarında MFD’yi uzun yıllar temsil ettim. TFSF organlarından 1. ve 2. dönem Denetim Kurulu üyeliği yaptım.
MFD eğitim biriminde uzun yıllar eğitmenlik yaptım. 8 yıl eğitim birim sorumlusu olarak çalıştım. Bugüne kadar Silifke, Tarsus ve Adana’da temel fotoğraf eğitimleri verdim. MFD’de  temel photoshop dersleri veriyorum.
Bu güne kadar  biri Japonya ve  biri Almanya olmak üzere 9 adet kişisel fotoğraf serisi açtım.
50’den fazla kişisel gösteri yaptım.
18 yıldır Mersin Uluslararası Müzik Festivalinin resmî fotoğraf işlerini yürütmekteyim.
18 yıldır gönüllü olarak Mersin Devlet Opera Balesinin sahneye koyduğu tüm temsillerin fotoğraflarını çekiyorum. Bu güne kadar 4 Opera ve 5 Bale Dünya Prömiyer (ilk temsil) fotoğrafları bana aittir.
11 yıl boyunca Uluslararası Hüseyin GEZER  Taş Heykel Sempozyumunu fotoğrafladım (Sempozyum, 2005 ile 2014 yılları arasında yapıldı. Bazı yıllar ikişer kez yapıldı. Şu an yapılmıyor). Bu seriden “40 Ülke 40 Heykeltıraş” adı altında bir fotoğraf sergisi açtım.
Mersin’in 1157 ören yerini fotoğrafladım; bu çalışmam “Mersin Kaleleri ve Ören Yerleri” adı altında kitaplaştırıldı.
 
Yaptığım diğer çalışmalar;
Cezaevinde genç mahkumlara temel fotoğraf eğitimi.
Sağır dilsizlere 2 dönem fotoğraf eğitimi.
Mezitli Down Kafe’de çalışan down sendromlu çocukların fotoğraflanması.
Mersin sahillerinde yuva yapan deniz kaplumbağalarının fotoğraflanması.
TFSF Mevsimlik Tarım İşçileri projesinde aktif olarak görev alma.
TFSF Öncülüğünde “Memleketimden Görsel Hikayeler” Projesi.
2017 Yılında Uluslar Arası Bursa Fotoğraf Festivali Kapsamında “Tesbih Pazarı“ Projesi.
2019 Yılında Uluslar Arası Bursa Fotoğraf Festivali Kapsamında “110 Milyon yıllık öykü “ Projesi.
 
Bu güne kadar MFD’nin düzenlediği 3 uluslararası fotoğraf yarışmasında, birer defa  MESKİ’nin, Mersin Deniz Ticaret  Odasının ve MERKAM’ın düzenlediği fotoğraf yarışmalarında “yarışma sorumlusu”  oldum. Kimi yıllar da bu yarışmalarda jüri üyeliği yaptım.
Fotoğraf çalışmalarıma ara vermeden devam ediyorum.
 YUSUF ASLAN’LA GÖRSEL HİKAYELER ATÖLYESİ

“Yusuf ASLAN’la Görsel Hikayeler Atölyesi” kapsamında 27 Ağustos 2021 tarihinde Elazığ’ın Keban ilçesinde ve 28 Ağustos 2021 tarihinde de Kemaliye’de insana ait görsel hikayelerin peşine düşeceğiz.
 
Atölyemize eşlik edecek hocamızı tanıyalım:
 
YUSUF ASLAN
 1958 Darende doğumlu. İlk ve orta öğrenimini Sivas’ta, Öğretmen Okulunu Savaştepe’de tamamladı. Gazetecilik ve Halkla İlişkiler okudu. Sivas, Aydın ve Almanya ’da öğretmen olarak çalıştı.
Kuşadası Fotoğraf ve Sinema Sanatı Derneği (KUFSAD) yönetim kurulunda görev aldı.
 
Biri Der Spigel’in kapağında yer almak üzere, batı ülkeleri basınında haber fotoğrafları yayınlandı.
 
Hollanda Haber Ajansı’nın Avrupa’nın mülteciler karşısındaki tutumunu insan hikâyeleri üzerinden eleştiren, “Avrupa: Kale Kapısı” projesinde Jessica Maas’la birlikte çalıştı. 
Ulusal ve uluslararası alanda yapılan fotoğraf festivallerinde sergi ve gösterileriyle yer aldı..
 
Dergilerde ve kitaplarda fotoğrafları yayınlandı.
 
Galata Fotoğrafhanesi ve Fotoğraf Vakfı'nın düzenlediği "Somalı Fotoğrafçı Çocuklar Atölyesi" gibi cocukara dönük atölyelerde gönüllü olarak çalıştı.
 
Türkiye Fotograf Sanatı Federasyonu’nun (TFSF) geniş katılımlı MGH (Memleketimden Görsel Hikayeler) projesini Özcan Yurdalan ve Aykan Özener’le birlikte yürüttü. (2017-2020)
 
Ortaklaşa Bir Editöryal Fotoğraf Çalışması olan ve yaklaşık 400 kişinin buluştuğu “Korona Günlerinde Fotoğraf” projesinin editörleri arasında yer aldı.(2020)
 
 YUSUF DARIYERLİ İLE GÖZLE DOKUNMAK FOTOĞRAF ATÖLYESİ

“Yusuf DARIYERLİ ile Gözle Dokunmak Fotoğraf Atölyesi” kapsamında 27 Ağustos 2021’de Arguvan’da ve 28 Ağustos 2021’de de Sivas’ın Divriği ilçesinde doğaya, insana ve kültüre ait güzellikleri fotoğraflayacağız. Gözümüzle dokunduğumuz her yerin, her şeyin fotoğrafını çekeceğiz. Bize eşlik etmek isteyen fotoğraf dostlarını  atölyemize bekliyoruz.

Atölyemize eşlik edecek Yusuf DARIYERLİ hocamızı tanıyalım:
 
YUSUF DARIYERLİ
1958’de Düzce’de doğdu. Boğaziçi Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı Bölümü ve Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi mezunudur. Çeşitli kuruluşlarda Bilgisayar Programcısı ve Sistem Analisti olarak çalıştı. Diğer yandan, 1990’larda, amatör olarak fotoğrafla ilgilendi. 2000 yılında tüm zamanını fotoğrafa ayırmaya karar verdi. Serbest fotoğrafçı olarak çalışmakta, belgesel nitelikli fotoğraf projeleri yürütmektedir. Darıyerli bugüne kadar; “Panayır-The Country Fair” ve “Yular” başlıklı iki fotoğraf albümü yayınlamıştır.
 
www.yusufdariyerli.com
ydariyerli@gmail.com