MAFSAD

Survey Anket

Sitemizi Nasıl Buldunuz ?

Sonuçlar
Almanya-Köln Çalışma Ziyaretimizi Tamamladık.

Almanya-Köln Çalışma Ziyaretimizi Tamamladık.

Derneğimiz-MAFSAD tarafından hazırlanan, T.C. Dışişleri Bakanlığı AB Başkanlığınca Yerel STK’lar Hibe Programı kapsamında desteklenen Malatya Büyükşehir Belediyesi, Malatya İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Arapgir Belediyesi ve Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu tarafından da desteklenen Come and Join Us/Gel Katıl Bize adlı AB projesi çerçevesinde 8 üyemizle birlikte Almanya’nın Köln kentinde faaliyet gösteren Fotoclub City Treff adlı derneği ziyaret edip yürüttükleri çalışmalar hakkında bilgi aldık.

5 gün süren çalışma ziyareti kapsamında ev sahibi derneğimizin merkezinde gerçekleştirmiş olduğumuz toplantıda öncelikle Com and Join Us adlı projemiz ve Malatya hakkında katılımcılara bilgi verip söz konusu projeye AB’nin desteğini vurguladık. Daha sona Dernek üyemiz Güray Kuzu’ya ait “Arap Atları” ve “Bakırcılar Çarşısı” adlı iki gösteri ve yine Dernek üyemiz Bayram Ayhan’a ait “Tütün” ve “Kayısı” adlı iki gösteri olmak üzere toplamda dört adet fotoğraf gösterisi yaptık, bu gösteriler Alman katılımcılar tarafından oldukça beğenildi.

Program kapsamında ayrıca ev sahibi derneğimizin üyelerinin çekmiş olduğu fotoğraflar izlendi, fotoğraflara ilişkin değerlendirmeler yapıldı.

Bunların dışında ev sahibi derneğin rehberliğinde Köln şehrinde fotoğraf turu gerçekleştirildi.

Fotoclub City Treff hakkında bilgi veren Dernek Yönetim Kurulu Başkanı Klaus W. Kuck, Derneğimizin gerçekleştirmiş olduğu bu ziyaretten dolayı çok mutlu olduklarını ve ayrıca yapmış olduğumuz fotoğraf gösterilerinin çok etkileyici olduğunu belirtti. Projeyi finanse eden AB Kurumlarına ve Derneğimize teşekkür eden Başkan Kuck 2020 yılında Uluslararası Fotokampa dernek olarak katılmayı düşündüklerini sözlerine ekledi.

Dernek Yönetim Kurulu Başkanımız İnan Orhan ev sahipliği için Başkan Kuck’a teşekkür edip, Alman katılımcılara Malatya kayısısı ikram etti.

Çalışma ziyareti süresince Köln'de bize rehberlik eden ve katkı sunan herkese sonsuz teşekkürler.