MAFSAD

Survey Anket

Sitemizi Nasıl Buldunuz ?

Sonuçlar
5.ULUSLARARASI MALATYA FOTOKAMP SONA ERDİ

Arapgir Kayaarası Kanyonunda düzenlenen 5.Uluslararası Malatya Fotokamp etkinliği sona erdi.

Malatya Valiliği, Malatya Büyükşehir Belediyesi, Fırat Kalkınma Ajansı, İnönü Üniversitesi, Kemaliye, Divriği, Ağın, Keban ve Arguvan Belediye Başkanlıkları, Malatya Ressamlar Derneği, Malatya Ekstrem Dağcılık ve Doğa Sporları Derneği, Türk Kızılayı Malatya Şubesi, Foto Çarşı ve PEKFEN Okulları'nda destek sağladığı Arapgir Kayaarası Kanyonunda 4 gün süren Fotokamp etkinliği sona erdi.

2 bin çadırın kurulduğu, 35 bin kişinin katıldığı etkinliği değerlendiren Dernek Yönetim Kurulu  Başkanımız İnan Orhan, "5.Uluslararası Malatya Fotokampı yaklaşık olarak 35 bin katılımcı ile bitirdik. Her yıl olduğu gibi çarpan etkisiyle katlayarak büyüyen bir etkinlik bu. Genelde Malatya'nın, özelde Arapgir'in tanıtımı için yaptığımız 5. Uluslararası Malatya Fotokamp etkinliğine bu yıl 5 ilçe 3 ili de dahil ettik. İlimiz ve bizim için başarılı bir organizasyondu,  etkinliği kazasız belasız tamamlamanın keyfini yaşıyoruz. Organizasyona katkı sunan herkese çok teşekkür ediyorum" dedi.

Organizasyonun önemine dikkat çeken fotoğraf sanatçıları Übeyt Baş ile Sadık Üçok, 5.Uluslararası Malatya Fotokamp etkinliğine katılmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirterek, Arapgir Belediye Başkanı Haluk Cömertoğlu ile Malatya Fotoğraf ve Sinema Sanatı Derneği MAFSAD'a ayrı ayrı teşekkür ettiklerini belirtti.
 
5. Uluslararası Malatya Fotokampının Türkiye'nin en büyük kampçılık faaliyetini olduğunu kaydeden Arapgir Belediye Başkanı Haluk Cömertoğlu ise "5. Uluslararası Malatya Fotokamp 2 binin üzerinde yerleşik çadırın kurulduğu, 35 binin üzerinde insan sirkülasyonuna ulaştığı Türkiye'nin en büyük kampçılık faaliyeti. Yüzde yüz memnuniyet sıfır şikayetle yüzümüzün akı ile kamu kaynağı kullanmadan, tamamen dostluk ilişkilerimiz özveri ile bu toprakların öz kültürü olan imeceyi burada uygulamış olduk. Arapgir, Yukarı Fırat'ın merkezinde bu arada 6 ilçeyi birden çalıştık. Fotoğraf sanatçılarımız Kemaliye, Divriği, Ağın, Keban, Arguvan ve Arapgir merkezli çalışma ekiplerinin yaptığı değerlendirme ile bölgelerdeki tarih ve kültürel mirasları bir fotoğrafçı güzü ile keşfettiler ve havzanın tümünde bir tanıtım kampanyası yaptılar. Dolu dolu geçen bir etkinlik oldu. Bugüne kadar yapılan en büyük organizasyondu, gerçekten çok mutluyuz. Bir sonraki yıl daha kapsamlı organizasyonlarla Arapgir'de buluşmak ve Arapgir özelinde Türkiye'nin kültür varlıklarını yaşamak, yaşatmak gayesi ile emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum" diye konuştu.

Kamp sonunda Arapgir Belediye Başkanı Haluk Cömertoğlu, Dernek Yönetim Kurulu Başkanımız İnan Orhan, Başkan Yardımcımız Yılmaz Konuk, MAFSAD üyeleri,  fotoğraf sanatçıları ve diğer misafirler etkinlik ağacına levha çakarak hatıra fotoğrafı çektirdi.