Mafsad

Survey Anket

Sitemizi Nasıl Buldunuz ?

Sonuçlar
5.ULUSLARARASI F0T0KAMP İÇİN İLÇE ZİYARETLERİ YAPTIK

5.Uluslararası Fotokamp için ilçe ziyaretleri yaptık
“Yırtık da Olsa Çadırınla Gel” sloganı  ile yola çıktığımız ve bu yıl 5.’si düzenleyeceğimiz “Uluslararası Malatya Fotokamp”, Malatya Fotoğraf ve Sinema Sanatı Derneği (MAFSAD) ile Arapgir Belediyesinin öncülüğünde; Kültür ve Turizm Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğü, Malatya Valiliği, Malatya Büyükşehir Belediyesi, İnönü Üniversitesi, Fırat Kalkınma Ajansı ve PEKFEN Okullarının katkılarıyla gerçekleştirilecek.

 
 
Fotokamp, fotoğraf sanatına emek vermiş önemli isimlerin, birçok doğa ve fotoğraf sevdalısının katılımıyla, 4-7 Temmuz 2019 tarihleri arasında Arapgir Kayaarası Kanyonu’nda yapılacak.
Derneğimizin, bu yıl 5.’si düzenlenecek olan Uluslararası Malatya Fotokamp kapsamında fotoğrafın duayen isimlerinden oluşan hocaların kamp alanında vereceği teorik bilgilerin yanı sıra düzenlenecek olan fotoğraf çekim gezileri için de bu yıl farklı bir uygulamaya gidecek..
YUKARI FIRAT HAVZASI’NIN TANITIMI YAPILACAK
Yönetim Kurulu Başkanımız İnan Orhan bu yıl Fotokamp’ın kapsamını biraz daha genişlettiklerini ve Yukarı Fırat Havzası’nın önemli bir kısmını da proje kapsamına dahil ettiklerini belirtti. Orhan, bu yıl Arapgir’in yanı sıra Keban, Kemaliye, Ağın, Arguvan ve Divriği ilçelerine de fotoğraf gruplarının gezi yapacağını ve bu grupların ilçede görsel gücü yüksek fotoğraflar çekeceklerini, bu fotoğrafların da çeşitli yöntemlerle, Yukarı Fırat Havzası’nın tanıtımı amacıyla kullanılacağını söyledi. Başkan İnan Orhan proje ortağı Arapgir Belediye Başkanı Haluk Cömertoğlu ile birlikte Keban Belediye Başkanı Fethiye Atlı, Ağın Belediye Başkanı Ali Uslu, Arguvan Belediye Başkanı Mehmet Kızıldaş, Kemaliye Belediye Başkanı Mehmet Kahraman ve Divriği Belediye Başkanı Hakan Gök ile görüştüklerini ve bu ilçe başkanlarının da desteklerini aldıklarını sözlerine ekledi.
Projeyi gönülden desteklediklerini vurgulayan Belediye Başkanları Yukarı Fırat Havzası’nın tanıtımına katkıda bulundukları için MAFSAD Yönetimine teşekkürlerini sundu.
Sabırsızlıkla beklenen Fotokamp, fotoğraf meraklılarının yanı sıra doğa ile başbaşa kalmak isteyen birçok doğaseverin de ilgisini çekiyor.