MAFSAD

Survey Anket

Sitemizi Nasıl Buldunuz ?

Sonuçlar
FOTOĞRAF FEDERASYONUNU ZİYARET ETTİK

MAFSAD OLARAK , FOTOĞRAF FEDERASYONUNU ZİYARET ETTİK.
Dışişleri Bakanlığı AB Başkanlığınca finanse edilen Yerel STK’lar Hibe Programı kapsamında derneğimiz MAFSAD tarafından yürütülen, Malatya Büyükşehir Belediyesi, Malatya İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu tarafından da desteklenen  “Gel Katıl Bize” adlı AB Projesi çerçevesinde Ankara’ya bir çalışma ziyareti gerçekleştirildi. 
Malatya Fotoğraf ve Sinema Sanatı Derneği-MAFSAD üyelerinin katıldığı bu çalışmada Ankara’da Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu, fotoğraf dernekleri ve bazı fotoğraf sanatçıları ziyaret edildi.
Dernek ve Sergiler Ziyaret Edildi
Kurumsal kapasitenin artırılması, STK’lar ve kamu kurumlarıyla iletişimin güçlendirilmesi amacıyla yürütülen Gel Katıl Bize adlı proje çerçevesinde üç gün süren çalışma ziyaretinde, öncelikle Fotoğrafçı Filiz Çarkoğlu’nun “His” adlı fotoğraf sergisi gezildi. Ardından Ankara Fotoğraf Sanatçıları Derneği-AFSAD ziyaret edilerek, derneğin yapmış olduğu faaliyetler ve projeler hakkında bilgi alındı. Ayrıca AFSAD’ta Ali Rıza Demir’in “Pullu Kadınlar” adlı fotoğraf sergisi gezildi. AFSAD ziyaretinin ardından ENFOD-Engelsiz Fotoğraf Derneğine gidilerek burada Derneğin engelli bireyler için yapmış olduğu özel projelere tanıklık edildi. Programın önemli çalışma alanlarından biri olan Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonuna yapılan ziyarette yetkili arkadaşlardan Federasyonun yaptığı faaliyetler, yürüttüğü projeler, basılan yayınlar ve gerçekleştirilen diğer etkinlikler hakkında bilgi alındı. Federasyonun Sanat Galerisinde sergilenen Okyar Atilla ve Zafer Gazi Tunalı’ya ait “Rahvan Atçılık ve Yarışları” konulu fotoğraf sergisi gezildi.
Sanatçılar, Kitaplarını İmzaladılar
Fotoğraf Derneklerinde ve Federasyonda yapılan fotoğraf sohbetlerinin ardından Fotoğraf Sanatçıları ve Yazar Tekin Ertuğ,  Tarık Yurtgezer, Mehmet Özer ve İbrahim Demirel’i de ziyaret eden çalışma ekibi, sanatçılarla sohbet edip tecrübelerinden istifade ettiler. Ayrıca sanatçılara kitaplarını imzalattırdılar.
AB Katkısı Vurgulandı
Ankara Çalışma Ziyaretiyle ilgili MAFSAD Başkan Yardımcısı ve Proje Koordinatörü Yılmaz Konuk, çalışma ziyaretinin çok verimli olduğunu ve fotoğrafla dolu dolu geçtiğini söyledi. Çeşitli fotoğraf sergileri gezildikten sonra Dernekler, Federasyon ve fotoğraf sanatçılarının ziyaret edildiğini belirten Proje Koordinatörü Konuk, gerçekleştirilen bütün ziyaretlerde proje hakkında bilgi verildiğini ayrıca AB’nin projeye katkısının vurgulandığını söyledi.
TFSF yetkilisi Ferhat Can Sarıkoç’a, AFSAD Başkanı Koray Olşen’e, ENFOD Başkanı Mebrur Hatunoğlu’na, Fotoğraf sanatçıları İbrahim Demirel, Tekin Ertuğ, Tarık Yurtgezer ve Mehmet Özer’e teşekkür eden çalışma ekibimiz,  ziyaret ettikleri kurum, dernek ve sanatçılara Malatya kayısısı ikram etti.