MAFSAD

Survey Anket

Sitemizi Nasıl Buldunuz ?

Sonuçlar
5.ULUSLARARASI MALATYA FOTOKAMP BAŞLIYOR
Etkinlik Başlığı: 5.ULUSLARARASI MALATYA FOTOKAMP BAŞLIYOR

Etkinlik Tarihi: 2019-07-04

Açıklama

FOTOKAMP BAŞLIYOR...

FOTOKAMP HAKKINDA...


Fırat Kalkınma Ajansının finansman desteği ve birçok kamu kurumu, STK ve firmanın katkısıyla 11-14 Haziran 2015 ve 02-05 Haziran 2016 tarihlerinde   uluslararası ve ulusal düzeyde tanınmış yerli ve yabancı birçok  fotoğraf sanatçısı ve dağcının  katılımıyla Akçadağ’a bağlı Levent Vadisi’nde, Uluslararası Malatya Fotokamp Projesini gerçekleştirdik. 6-9 Temmuz 2017 tarihleri arasında da  Arapgir Kayaarası Kanyonunda 3.Uluslararası Malatya Fotokamp organizasyonunu icra ettik. Geçen yıl yine Arapgir’de, 28 Haziran-1 Temmuz 2018 tarihlerinde Fotokampın 4.sünü gerçekleştirdik. Bu Fotokampa 6 Ülke, 58 ilden yaklaşık 6 bin civarında kişi katılmış ve Fotokamp alanında 600’e yakın çadır kurulmuştu.  Her geçen yıl yoğun ilgiyle karşılanan Fotokampa bu yıl da katılımın yüksek olması  bekleniyor.

“Yırtık da Olsa Çadırınla Gel” sloganıyla 5 yıldır fotoğraf ye doğa tutkunlarını bünyesinde buluşturan Fotokamp kapsamında bu yıl, Fotoğraf çekim gezileri, fotoğraf sohbetleri, yürüyen fotoğraf sergisi, doğa ve kanyon yürüyüşleri, yamaç paraşütü, at binme, zipline, ip üstünde yürüme, müzik dinletileri vb. birçok etkinlik yapılacak.

Bu yıl Fotokampın kapsamını biraz daha genişlettik. Geçmiş Fotokamplarda Arapgir’in bütün köylerini ve ilçe merkezini fotoğraflamış v e İlçeye dair bütün değerleri kayıt altına almıştık. Bu yıl, Yukarı Fırat Havzası içerisinde kalan Kemaliye, Divriği, Ağın, Keban ve Arguvan gibi ilçelerin Belediye Başkanlarıyla görüşerek,  bu ilçelerin de Fotokamp kapsamına alınması noktasında Belediye Başkanlarıyla mutabık kaldık. Yukarı Fırat Havzasındaki bu ilçelere çekim gezileri yapılacak ve  görsel gücü yüksek fotoğraflar çekip,   bu ilçelerin değerlerini de tanıtmaya çalışacağız.

4-7 Temmuz 2019 tarihleri arasında, Arapgir Kayaarası Kanyonunda yapılacak olan  Fotokamp etkinliklerine katılmak için www.mafsad.org adlı web sitesindeki “Fotokampa Katıl” menüsünde bulunan katılım formunun doldurulması gerekiyor.

Kahvaltı, öğlen ve akşam yemeği Fotokampa ev sahipliği yapan Arapgir Belediyesinin ikramı olacaktır.

Bilgi için  0 505 759 5213 (Yılmaz Konuk), 0 555 685 4849 (İnan Orhan) ve 0 533 318 4030 (Özgür Yıldız)’ı arayabilirsiniz.
 
MALATYA-ARAPGİR ULAŞIM

Fotokampa katılacak misafirlerimiz için  iki seçenek var:
 
Katılımcılar kendi araçlarıyla Fotokamp alanına gelebilirler.
Katılımcılar, kendi imkanlarını kullanarak Arapgir minibüsleriyle Arapgir Merkeze gelecekler, buradan Fotokamp araçlarıyla ücretsiz kamp alanına transfer edilecekler. Arapgir merkezde iki adet durak belirlenmiştir. Bunlardan biri Çarşı Meydanı (petrolün yanı), diğeri de İlçe garajıdır.

Malatya’dan Arapgir’e Minibüs ücreti 19 TL’dir.
Hareket saatleri aşağıda verilmiştir.

Malatya’dan kalkış saatleri: 06.45 —- 09.00—-11.00—-13.30—-15.00—-17.30
Arapgir’den kalkış saatleri: 07.00—-09.00—–11.00—-13.00—–15.00—-17.00

Malatya- Arapgir Minibüs Garajı Telefon: 0 422 321 3079

Önemli Not: Minibüs hareket saatlerinden yaklaşık 2 saat önce yukarıdaki telefondan arayıp yer ayırmanız gerekmektedir. Aksi taktirde, güzergah üzerinden binmek isteyenler yer sıkıntısı yaşayabilir.
 
ARAPGİR-FOTOKAMP ULAŞIM

Arapgir ve Fotokamp  arası mesafe 6 km’dir. Arapgir Fotokamp arasında ulaşım minibüslerle ücretsiz olarak sağlanacaktır. Katılımcılar Arapgir Çarşı Meydanından ve Arapgir İlçe Garajından olmak üzere İlçede iki noktadan alınacaktır. Aşağıda hareket saatleri verilmiştir.
 
Arapgir’den Fotokampa Hareket: 09.00’dan itibaren her saat başında aracımız Fotokamp alanına hareket edecektir.
 
Fotokamptan Arapgir’e  Hareket: 09.30’dan itibaren bir saatte bir araç kalkacaktır. (10.30—–11.30—-12.30 gibi)
 
ŞEHİRLERARASI OTOBÜS FİRMALARI

Beydağı Turizm  0 422 238 47 47
Medine Turizm   0 422 238 07 77
Zafer Turizm      0 422 238 19 05
Malatya Kayısı Kent Turizm: 444 49 44
 
MALATYA GARI: 0 422 212 40 40

UÇAK BİLETİ
DESTAN TURİZM: (0422) 325 46 44
MEYDAN OTO: 0 (422) 325 34 34
 
KURULACAK STANDLAR, VERİLECEK DİĞER HİZMETLER
 • Yemek İstasyonu (kahvaltı, öğlen ve akşam yemekleri-ücretsiz)
 • Büfe (su, sigara, dondurma,  meyve, sebze, çerez vb-ücretli).
 • Hediyelik eşya standı.
 • Daskuza Çay Bahçesi (çay, kahve, yemek, zipline-ücretli).
 • Çocuk Sanat Atölyesi (kum boyama, maske boyama, pastel boya şenliği, yüz boyama, tuval boyama vb-ücretsiz).
 • PEKFEN Okulları Standı.
 • Arapgir Halk Eğitimi Merkezi Standı.
 • Takı standı (Özel).
 • Basın Çadırı
 • Kadın-Erkek Mescit
 • Kadın-Erkek Tuvalet
 • Duş kabini
 • Telefon Şarj İstasyonu
 • Klarnet İstasyonu (Klarnetçi Ümit Abi’nin yeri)
 • Cümbüş İstasyonu (Cümbüşçü Kemal Abi’nin yeri)
 • Otopark
 
FOTOKAMP YÜRÜTME EKİBİ

Haluk CÖMERTOĞLU
Arapgir Belediye Başkanı
 
Mustafa ERTEKİN (0 532 473 2290)
Fotokamp Genel Koordinatörü
 
Inan ORHAN (0 555 685 48 49)
MAFSAD Yönetim Kurulu Başkanı
 
Yılmaz KONUK (0 505 759 52 13)
Proje Koordinatörü
 
Doğa Sporları Koordinatörleri
Mahir Karakaya   0 536 450 0501
Erdem BATAR  0 507 623 4461
 
Fotokamp Çocuk Sanat Atölyesi Koordinatörleri
Hatice KONUK
Fikret VURUCU
 
 
Yönetim-Kayıt Kabul Masası
Hasan Dayankaç
Barış Yıldız
 
FOTOKAMP KURALLARI
 
*Katılımcılar, görevli personellerden yardım alarak, kendilerine gösterilen yere çadırlarını kuracaklardır.
*Katılımcılar, araçlarını kamp alanının girişindeki otoparka park edeceklerdir.
*Katılımcılar, kamp süresince atıklarını poşetlere koyup ağızlarını bağlayarak, daha önceden belirlenmiş bölgedeki çöp konteynerlerine bırakmalıdırlar.
*Katılımcılar, gezilerde ve kamp alanında diğer kişileri her ne şekilde olursa olsun rahatsız edici hal ve hareketlerde bulunmamalıdırlar.
*Temizlik kurallarına uyulmalı ve çevre temizliğini bozacak hareketlerden kaçınılmalıdır. Kamp bölgesinde doğal ortamlarda düzenlenen su, konteynır lavabo ve tuvaletlerin bulunduğu bölgelerde temizlik kurallarına daha çok özen gösterilmelidir.
*Kampta merkezi bir noktada, tek bir alanda kamp ateşi yakılacaktır. Bunun dışındaki alanlarda kamp ateşi yakmak tehlikeli ve yasaktır.
*Sigara izmaritleri söndürülürken dikkatli olunmalı, yangın çıkma ihtimali her zaman göz önünde bulundurulmalıdır. İzmaritler söndürüldükten sonra, çevre kirliliği oluşturmayacak şekilde çadırlara veya bulunulan alana en yakın çöp kovasına atılmalıdır.
*Çevre gezileri ve aktiviteler esnasında izin verilen serbest zamanlar dışında, katılımcıların grubu terk etmemeleri ve verilen zamanlara uymaları gerekmektedir.
*Katılımcıların kamp yöneticileri ve çalışma gruplarının liderlerinin uyarı ve direktiflerine uymaları gerekmektedir.
*Kamp alanında içki satmak  ve  içki içmek kesinlikle yasaktır.
*Aktiviteler ve geziler esnasında, katılımcıların güvenlik ve emniyet tedbirlerine riayet etmeleri gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk katılımcıya aittir.
*Katılımcıların, kamp programı esnasında çevresindeki malzeme ve ekipmanları korumaları ve zarar vermemeleri gerekmektedir; zarar gelmesi durumunda, o malzemenin bedeli katılımcıdan tazmin edilecektir.
*Doğada yapılan aktiviteler; hava şartları, rotaların ve parkurların zorluk derecesi, taş veya kaya düşmesi, hayvan tehlikesi, bilgi yetersizliği, tecrübe eksikliği, malzeme yetersizliği, fiziksel yetersizlik, antrenman eksikliği, dikkatsizlik, konsantrasyon eksikliği, aşırı enerji harcanması,  telaşlanmak, kontrol kaybı vs. nedenleriyle risk içermektedir.
Ayrıca ;
*Yüksek tansiyon, kalp rahatsızlığı, epilepsi (sara), astım gibi rahatsızlığı olanlar doğada tedavisi son derece güç olan hastalıklara sahip kişiler doğa yürüyüşlerine ve hastalıklarını riske atacak diğer aktivitelere katılmamalıdırlar.